מתנות למסיבת חינה

מתנות למסיבת חינה

 ההתרגשות בשיאה. טקס החינה מתקיים בעוד מספר ימים….

לפני שזוגות מתחתנים, יש מספר אירועים טרום חתונה שנהוג לקיים, אם רוצים כמובן, ואם המשפחה מבקשת יפה. אירועים כמו מסיבת רווקות, מסיבת רווקים, ערב מקווה לבנות בלבד ושבת חתן בעדות מסויימות.

חלק מהאירועים בהקשר דתי, חלקם ענין של מסורת עדתית וחלקם בהקשר מודרני.אחד הטקסים היפים והפופולאריים ביותר שמתקיימים לפני חתונה, הוא טקס החינה.

מדובר בטקס מסורתי שנהוג לערוך מזה מאות שנים בקרב עמים שונים במזרח התיכון, צפון אפריקה, וכן בהודו. בישראל הטקס נערך בעיקר בקרב יוצאי צפון אפריקה ומדינות המזרח התיכון, הן בדור הראשון והן בקרב דור ההמשך וכן הלאה.

קצת על טקס החינה

טקס החינה נועד לסמל את המעבר של הזוג הצעיר מיחידים לזוג. מסמל את הקמת הבית והמשפחה. הוא בעצם מן טקס של ברכה לפריון ושפע.  נוהגים למרוח את החינה על הידיים כסימן לשפע ולמזל טוב.

עכשיו, לא משנה לפי איזה הלכות עדתיות יתבצע טקס החינה, כי הרי לכל עדה המנהגים וההילכות שלה. לכל עדה המסורת שלה וניחוחות המטעמים שלה, אבל בטקס חינה תמיד יש ריקודים, הרבה שמחה ואנרגיות טובות.

טקס החינה, בדומה לטקסים אחרים, מודרניים ומסורתיים, אשר נערכים לפני החתונה, נועד לסמל את המעבר מחיי רווקות לחיי זוגיות.

את הטקס עצמו נהוג לערוך מספר ימים לפני החתונה, והוא יכול להתקיים בקרב בני המשפחה והחברים, שבעצם יקחו גם חלק באירוע החתונה המתקרב. 

מה נהוג להביא ?

אם בחתונה מקובל להביא צ’קים כמתנה, במקרה של טקס החינה מקובל יותר להביא מתנות שיעזרו לזוג הצעיר המרוגש והמאוהב להתחיל את החיים המשותפים יחד.

אז מה קונים בד”כ לחינה ?

נהוג לקנות לזוג הצעיר מתנות לבית, מגבת, חלוק אישי, סדינים וכדומה שיעזרו להתחלת החיים המשותפים יחדיו. זה ה”בדרך כלל”. אבל אפשר גם לצאת מהקופסא ולהבין שהיום הרבה זוגות גרים יחד כבר לפני הנישואין, ואפשר להעניק לזוג המאוהבים האלה מתנה מיוחדת, שתפנק יותר, ותעשה באמת שמח על הנשמה.

אז מה  קונים “לא בדרך כלל” לזוג הצעיר ?

מתנות שמדברות אל הלב שלהם. מה הכוונה? מתנות שמוטבעת עליהן הקדשה אישית לזוג המאושר. מתנות שירגשו אותם. מתנות שישמרו ויזכרו לכל החיים. מתנות מקוריות ששומרים.

מתנות כמו קרש חיתוך וסכין שף למטבח עם השמות שלהם ולב, בהחלט מתנה נדירה ושימושית לבית.

או למשל מצעים. כן. מצעים זוגיים עם הדפס של ברכה להצלחה ולשפע או כל דבר שעולה בדעתך, אפשר להביא כמתנה לטקס החינה גם כוסות למטבח מאמייל עם שם או משפט עליהן, מגש עץ כפרי עם חריטת שם המשפחה, להתחלה טובה של הביחד שלהם.

מתנה מיוחדת יכולה להיות, מנורת לד רומנטית, עם חריטת תמונה של בני הזוג, תאורה רכה שמורכבת למעשה מהדמויות של שניהם,

הזוג אוהב יין טוב, או אולי חובבי וויסקי? תוכלו לשמח אותם עם מארז שלישיית וויסקי וצ’ייסרים בחריטת השמות שלהם עם כיתוב מדליק כמו – “מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה…” או “אתם האור של חיי”, או אפילו משהו מצחיק כמו – “מי מכבה את האור?”

מתנה מפנקת יכולה להיות חלוק רחצה לכל אחד מהם עם הדפס תמונה ושם על גב החלוק, יכול להיות רעיון טוב שממש ממש ירגש אותם כך שירגישו עטופים באהבה.

או למשל מתנות מלהיבות כמו מארז של אלכוהול להרמת המצב רוח, כשעל בקבוק הוויסקי או היין עצמו חרוטה ברכה אישית ממך, עם תוספת של קלפים שעליהם מתכוני קוקטיילים מיוחדים וכוסות מותאמות עם תאריך החינה או שמות בני הזוג, ושייקר מעוצב להכנת קוקטיילים.

גם פאזל עם תמונה אישית של שניהם בטיול או קולאז’ תמונות מאז ההיכרות שלהם ועד היום, למזכרת יפה שתקשט את קירות הבית שלהם.

ויש עוד הרבה רעיונות מקוריים, מיוחדים וכאלה שמשאירים חותם.

 כייף גדול וזכות ענקית לקחת חלק בערב מרגש שכזה.

אז מה נאחל ?

שיהיה בשמחות.