ממה להימנע בעת קניית מתנות / פיקאפיק בלוג מתנות - פיקאפיק מתנות

ממה להימנע בעת קניית מתנות

המשימה של רכישת מתנות היא לא משימה פשוטה כלל – רובנו מתבלבלים כשאנו עושים זאת, עומדים פעורי פה מול מדפים עמוסים בסדינים, מגבות, כלי בית, מכשירים חשמליים ושאר פי'צפקעס שמנסים למכור לנו כדי שנביא כמתנה. במקרה של חתונה זה לא בעייתי, כי מי בימינו עוד מביא מתנה במקום צ'ק? גם במקרה של יום הולדת זה לא עד כדי כך בעייתי (גם אם יש המון שגיאות כשזה מגיע למתנות יום הולדת), אבל הבעיה הרצינית היא בעיקר במתנות לחג. ראש השנה, סוכות, פסח – אף אחד לא יודע בדיוק מה להביא, והתוצאה היא שגיאות רבות. ממה כדאי להימנע בכדי לא לבצע שגיאות?

מתנות בלי פתק החלפה

טעות ראשונה – מתנות שאי אפשר להחזיר. לכו תדעו עד כמה המתנה שלכם תהיה רצויה, גם אם השקעתם בה המון מחשבה (ובדרך כלל לא השקעתם הרבה). הדבר הכי מעצבן הוא למצוא את עצמכם עם מתנה שאתם לא רוצים מבלי היכולת להיפטר ממנה – אל תכניסו אחרים למצב הזה, ותזכרו לצרף פתק החלפה.

מיחזור זה נחמד – אבל לא במתנות

מבחינה סביבתית זה אמנם עדיף יהיה אם כולם ימחזרו, אבל כשזה מגיע למתנות זו טעות חמורה. אפשר לזהות כאשר מתנה היא ממוחזרת (לפעמים זה גם מביך במיוחד כשכרטיס הברכה המקורי, שמיועד לכם, עוד נמצא בתוך האריזה), אבל גם אם לא, אין שום טעם במיחזור.

לכולם נמאס מפרחים

פרחים הם טובים כמחווה רומנטית, אולי, או כדי לברך על הישג כלשהו – אבל ברוב המקרים הם פשוט מעיקים וצוברים מקום. אם תביאו זר פרחים למארחים שלכם, הוא ככל הנראה פשוט יתפוס מקום על הכד בשולחן, ילכלך את הבית, וינבול. אף אחד לא מעוניין בזה, אז עשו לעצמכם ולמארחים טובה והימנעו מלהביא זרי פרחים.

די למזון העודף

ישנה חלוקת עבודה ברורה – מי שמארח, מבשל את האוכל, ומי שמגיע כאורח, מביא את המתנות. אלא אם כן ביקשו מכם במפורש וזה סוכם מראש, אל תכינו אוכל במידה ואתם לא המארחים. זו אמורה להיות העבודה שלהם, לא שלכם, ולמרות שאתם אולי חושבים שאתם עוזרים להם – אתם לא.