אילו מתנות להביא ליום ההולדת למכר? / פיקאפיק בלוג מתנות - פיקאפיק מתנות

אילו מתנות להביא ליום ההולדת למכר?

שוב מגיע היום הזה בשנה. יום הולדת יש רק פעם בשנה – ואיתו גם גל גדול של מתנות. כשיש יום הולדת למכר – לא משנה מהי רמת הקירבה שלנו אליו או אליה – מקובל להביא מתנות , וזו יכולה לפעמים להפוך למשימה מעייפת. שוב לעשות סיבוב בין חנויות, שוב להוציא כסף, שוב לדאוג אם הבאנו את המתנה המתאימה... ואם לא הבאנו את המתנה המתאימה, אז למעשה המאמץ שלנו היה לשווא – הועלנו לחתן או כלת יום ההולדת באותה מידה שבה היינו מועילים לו היינו פשוט שוכחים להביא מתנה. כדי לעשות קצת סדר בדברים, הנה רשימה קצרה שתעזור לכם.

מה רמת הקירבה?

באופן אינטואיטיבי אפשר כבר להבין – האיכות והמחיר של המתנה נקבעים לפי רמת הקירבה שלנו אל החוגג. אף אחד לא מצפה מאיתנו לקנות כרטיסים לטיול מסביב לעולם בשביל איזשהו מכר בעבודה שכלל האינטרקציה שלנו איתו מסתכמת בלומר "בוקר טוב" זה לזה.

אבל חשוב להבהיר את הנקודה הזו באופן קצת יותר עמוק – מה זה בדיוק אומר שהקירבה שלנו לחוגג היא כזו או אחרת מבחינת המתנה שאנו צריכים להביא? את הדברים האלו יש לתכנן מראש – הוציאו דף ועט, ונסו לרשום את הדרכים בהם החוגג קשור אליכם, ובכך להעריך את מידת הקירבה. לאחר מכן, תוכלו לקבוע בדיוק כמה אתם מוכנים להשקיע – מבחינת זמן וכסף – במתנה אליו.

מה מביאים למכר קרוב?

יש למעשה אינסוף מתנות שניתן להביא אם באמת אכפת לנו ממישהו ואנו רוצים להשקיע. אבל הנה כמה רעיונות כלליים: חופשה (בארץ או בחו"ל, אם כי שתי האפשרויות יקרות ולכן מומלץ להביא מתנה זו בשיתוף עם אחרים או רק במקרים נדירים), משהו מותאם אישית (תכשיט מעוצב יקר עם שם החוגג או החוגגת, או ארוחה מפנקת במסעדה על חשבונכם). במקרים האלו, זה בעיקר תלוי בכם ובמה שאתם יודעים על החוגג.

מה מביאים למכר רחוק?

כאן כבר יש כמה מתנות גנריות שמקובל להביא – ספרים הם מתנה נפוצה כל כך עד שהם כמעט נדושים. אבל זה לא אומר שאתם צריכים להפסיק להביא אותם. אפשרויות אחרות יכולות להיות בגדים, נעליים וכדומה. וכמובן – תמיד יש עוגה.