איך מחליטים אילו מתנות להביא? / פיקאפיק בלוג מתנות - פיקאפיק מתנות

איך מחליטים אילו מתנות להביא?

קניית מתנות היא לא עניין פשוט. אמנם לא מדובר על משהו הרה גורל, וזה לא עניין של חיים ומוות, אבל עניין פשוט? ממש לא. המסע לחיפוש אחרי המתנה המושלמת הוא תמיד ארוך ומתיש, כל כך עד שהרוב מוותרים באמצע ומעדיפים פשוט לקנות מתנה פשוטה ולא-מושקעת, רק שתהיה להם מתנה ביד. אבל זה לא חייב להיות ככה – לא חייבים להתאמץ הרבה בשביל תוצאות מאכזבות. אם רק תעקבו אחרי המדריך הקצר הזה, תדעו מה לעשות, מה לא לעשות, ועל מה לחשוב בזמן שרוכשים מתנות – ותוכלו להשיג מתנה טובה, במאמץ מינימלי.

החליטו על תקציב מראש

השלב הראשון בשביל לדעת איך לקנות מתנה, היא ליצור לעצמכם תקציב מסודר. התקציב צריך להיקבע לפי סוג האירוע (יום הולדת? חג? משהו אחר?), אבל בעיקר לפי רמת הקירבה – ככל שאתם יותר קרובים אל חתן או כלת האירוע, כך המתנה שמצופה מכם להביא תהיה יקרה יותר. תכננו כל זאת מראש, ולפני שאתם יוצאים לקנות תגדירו תקציבים.

תדעו להתאים את המתנה לפי קירבה, אירוע, ומקום

הקירבה והאירוע עוזרים להתאים לא רק את המחיר, אלא גם את סוג המתנה. יצופה מכם שהמתנה עצמה תיראה כמו משהו שהושקעה בו מחשבה רבה יותר ככל שהקירבה שלכם למקבל המתנה יותר הדוקה, וגם ככל שהאירוע בו ניתנת המתנה הוא יותר משמעותי (מסתם ארוחת חג, דרך יום הולדת, עד מסיבה לרגל הישג כלשהו של החוגג), כך עליכם להביא מתנה יותר ספציפית ופחות כללית שנועדה רק כדי לצאת מידי חובה.

תשקלו לקנות את המתנה באינטרנט

יש סיבה טובה מאוד למה הקנייה באינטרנט פורחת בימים האלו – היא נוחה יותר, יעילה יותר, ובעיקר חוסכת הרבה מאוד זמן. וזמן זה כסף. כך שהחסכון בזמן שאנו מקבלים מקנייה באינטרנט אפשר לראות אותו גם כחסכון בכסף.

פתרון מומלץ – סטוקים של מתנות

פתרון לא נפוץ אבל שימושי הוא לקנות סטוקים של מתנות – כאשר רואים שמוצר כלשהו, שיכול להיות מתנה טובה, עומד למכירה במבצע, אפשר לקנות סטוקים ממנו, ולתת כמתנות למכרים רחוקים יותר או לכבוד חגים (אבל לא באירועים חגיגיים ומשמעותיים יותר).