איך ליצור מתנות מקוריות – אבל זולות? / פיקאפיק בלוג מתנות - פיקאפיק מתנות

איך ליצור מתנות מקוריות – אבל זולות?

מתנות מקוריות הן נושא מעט מורכב – מצד אחד, זה מובן מאליו למה הן עדיפות על פני מתנות שאינן מקוריות, אך מצד שני מכיוון שהן טובות יותר הן גם יקרות יותר. וזה משאיר אותנו עם בעיה: איך מאזנים בין שני הצדדים האלו? איך גם, מצד אחד, מביאים מתנה מקורית וייחודית, אבל מצד שני גם לא מכבידים על הארנק יותר מדי?

לשלם על המתנה ביחד

הפתרון הראשון הוא לאסוף קבוצה של מכרים, ידידים, וקרובים של מקבל המתנה, ולשם ביחד על מתנה. זה צעד הגיוני מאוד, שמוריד משמעותית את המחיר שצריך לשלם כל נותן ונותן. לאלו שדואגים שזה יגרום להם להיראות קמצנים – אל דאגה, לא צריך לדאוג כאילו מצפים מכל אחד ואחד מאיתנו לשבור את הארנק שלו על מתנה, זה הגיוני מאוד לקנות מתנה אחת גדולה במקום הרבה מתנות קטנות. ובסופו של דבר זו סיטואציית win-win: גם נותני המתנה משלמים פחות, וגם מקבל המתנה מקבל מתנה אחת וגדולה שהוא בטוח יעריך, במקום כמה מתנות קטנות ועלובות.

סטוקים של מתנות

פתרון שני הוא קניה של סטוקים שלמים של מתנות מקוריות – אם מצאתם מתנה שאתם חושבים שהיא יכולה להיות טובה ומקורית מספיק בשביל לתת אותה שוב ושוב במקרים שונים, אז נצלו את ההזדמנות (במיוחד אם היא נמכרת במבצע) וקנו סטוקים שלה, כדי שתוכלו לתת אותה למכריכם בכל פעם שאתם צריכים לתת מתנה. זה אמנם קצת בעייתי כשה נוגע למתנות מקוריות, כי המתנות הכי מקוריות באות בצורה של חוויה (כמו צניחה, לדוגמה) ולא כמוצר פיזי, אבל זה עדיין פתרון שהוא רלוונטי באופן כללי.

מתנות בהכנה עצמית

אחת הסיבות שבגללה מתנות מקוריות הן יקרות יותר היא שבדרך כלל הן נרכשות ממקורות שהם לא "רגילים", אלא ממקורות שמציעים סוגים שונים ומיוחדים של מתנות – ולכן גם גובים מחיר גבוה יותר על השירות הייחודי שהם נותנים. הפתרון השלישי מציע להתגבר על זה דרך הכנה של מתנות באופן עצמי, מתוך מה שאתם בעצמכם יודעים על מקבל המתנה, מבלי להסתמך על אף אדם אחר.