איך לחסוך כסף כשקונים מתנות? / פיקאפיק בלוג מתנות - פיקאפיק מתנות

איך לחסוך כסף כשקונים מתנות?

זה אולי טיפה מביך בכלל להסתכל על מאמר מהסוג הזה. זה בטח גורם לאיזשהי תחושת אשמה – אני? מנסה לחסוך על מתנה של מישהו? מה פתאום! אני בסך הכל מנסה להיות צרכן נבון, או בסך הכל מנסה לבדוק את כל האלטרנטיבות שלי, או בסך הכל מנסה לעשות כל דבר אחר – זה לא משנה. כל התירוצים רק מסתירים את האמת – שאתם מנסים לחסוך על מתנה, אבל שתדעו - זה גם בסדר גמור מצידכם. לא צריכה להיות שום מבוכה בזה. מתנות יכולות בהחלט להיות נטל כספי משמעותי, וצריך ללמוד איך לצמצם בהוצאות.

תשקלו טוב מאוד את רמת הקירבה

זה נחמד מאוד לנסות להביא את המתנה הכי יקרה ומושקעת שאפשר, אבל תמיד יש לקחת בחשבון את מגבלות הקירבה. אם הקשר שלכם אל מקבל המתנה הוא לא הדוק במיוחד, או אם לא מדובר באירוע מיוחד אלא סתם בסיטואציה "רגילה" שמקובל לתת בה מתנות (כמו חג, חנוכת בית, או אפילו גם יום הולדת), אז אף אחד לא יצפה מכם להביא מתנה יוקרתית ויקרה מדי. במקרה הזה, אתם יכולים לנצל את ההזדמנות ולהרשות לכיס שלכם לנשום לרווחה.

מותר להתחשבן

אם מקבלי המתנה לא נתנו לכם, באירוע מקביל, מתנה מושקעת במיוחד, אז הגיוני לא לתת גם להם מתנה לא מושקעת. כמובן, אם אתם מעוניינים להרשים אותם, או שמבינים את הסיבות שהיו להם לא להשקיע, אז זה עדיין בסדר גמור להשקיע במתנה שלכם, אבל זו יכולה להיות גם הזדמנות לחסוך קצת כסף ולא להוציא יותר מדי על מתנה.

נצלו מבצעים בחנויות

תנסו לכוון את מסע השופינג אחרי מתנות שאתם עורכים לתקופה בה יש סיילים ומבצעים בחנויות. מעבר לכך, אם אתם מסתכלים על האפשרות של לרכוש מתנה בחנות אחת, ושמים לב שבחנות השנייה יש מבצע מפתה – אתם יכולים להרשות לעצמכם להתפתות, ולרכוש את המתנה מהחנות המתחרה.

קנו סטוקים של מתנות מראש

במיוחד במקרים שבהם אתם מביאים מתנה לחד או לאיזשהו מכר לא-קרוב-במיוחד לעבודה, לא מצופה מכם להשקיע, ולכן אתם יכולים לקנות סטוקים של מתנות בבת-אחת ואז בכל פעם לתת אחת לחוגג אחד. עדיף לעשות זאת כאשר שמים לב למבצעים בחנויות. זה יעיל גם בזמן, וגם בכסף.