איך בוחרים מתנה מקורית וגם שימושית? / פיקאפיק בלוג מתנות - פיקאפיק מתנות

איך בוחרים מתנה מקורית וגם שימושית?

לפעמים נדמה לנו שיש איזשהו ניגוד בין מתנה שהיא מקורית, לבין מתנה שהיא שימושית – כל מה ששימושי נתפש בעינינו בתור אפור ומשעמם, שקיים רק בשביל הצרכים היום-יומיים המשעממים שלנו ולא בשביל להביא לנו שום תחושה ייחודית ומרוממת כמו שמתנות בדרך כלל אמורות לעשות. אבל לא חייבים לקבל את ההפרדה הזו – להפך, דווקא יכולים להיות מקרים שבהם המתנה הכי מקורית, היא גם הכי שימושית. אלו המתנות הכי טובות, כי התועלת מהן היא לא רק ייחודית, היא לא-זמנית ואפשר ליהנות ממנה לאורך זמן.

למה ללכת על שימושיות?

בדרך כלל, כשאנחנו תרים אחרי מתנה מקורית , הקריטריון העיקרי שנגדיר לעצמנו בחיפוש הוא למצוא מתנה שאף אחד לא ראה כמוה לפני כן. להביא משהו שאי אפשר לצפות לו, הכי מיוחד – ולכן הכי פחות שימושי, כי הרי אם יש למתנה שימוש ברור ומוגדר אז בטח מישהו כבר חשב עליה. אנחנו רוצים מתנה שתבלוט, בזמן שמתנות שימושיות בדרך נבלעות בין אריזות צבעוניות ופסלונים מטורפים – אבל דווקא בגלל זה מקבל המתנה יעדיף בדיוק אותן. יש גבול לכמה פסלים, ספרים, תמונות, כלי בית שונים ושאר פיצ'פקעס אדם אחד יכול לסבול. הגיע הזמן למהפכה בתחום המתנות.

מה לחפש?

כדי למצוא מתנה שתהיה פונקציונאלית ושימושית אבל גם מקורית, צריך לחשוב קצת מחוץ לקופסה. זה אומר, שבמקום להתמקד ב"חנויות לגבר" הישנות, או בחנויות בגדים, או בכל מקום אחר אליו אנחנו נכנסים בדרך כלל כדי לחפש מתנה, אנחנו צריכים להרחיב אופקים ולהתחיל להסתכל גם על חנויות אחרות. חנויות לכלי בית וכלי מטבח, חנויות אלקטרוניקה, או כל מקום אחר שיכול למכור משהו שיכול לשמש בתור מתנה מקורית ושימושית, הוא אופציה לסריקה שלנו, עד שנמצא את מה שאנחנו מחפשים.

אז מה בעצם אנחנו מנסים למצוא?

נענה על השאלה על ידי הדגמה – נניח שאתם מחפשים מתנה לבשלן או בשלנית ידועים, ואתם יודעים כמה טרחה כלולה בחיתוך סלט. אז בתור מתנה, אתם יכולים להביא להם קוצץ סלט אוטומטי – זה לא יכביד עליהם וימלא את הבית שלהם בסתם פריטים לא-שימושיים, אלא הם יוכלו להשתמש במתנה שוב ושוב, וכך ייזכרו בכם ובמאמץ ובמחשבה שהשקעתם בהם.